czwartek, 31 stycznia 2013

Kontrola głośności w YouTube za pomocą kółka myszki - Magic Actions dla YouTube


---
Standardowo w filmie odtwarzanym w YouTube regulacji poziomu głośności można dokonywać na dwa sposoby: suwakiem na dole odtwarzacz lub strzałkami góra/dół. 
Moim zdaniem, baaardzo przydatną byłaby jeszcze opcja regulacji za pomocą kółka myszki.
I tą możliwość (jako jedną z wielu) daje nam rozszerzenie dla Google Chrome o nazwie Magic Actions for YouTube. (Jest również wersja dla przeglądarki Mozilla Firefox.Wymagane jest pobranie pliku instalacyjnego na dysk i wgranie go poprzez menu narzędzia->dodatki->ikonka trybiku->zainstaluj dodatek z pliku).Po instalacji z Chrome Web Store pod okienkiem odtwarzanego filmu widzimy klika nowych przycisków. Licząc od lewej strony prowadza one do :strony z krótkim tutorialem, ustawień rozszerzenia, trybu Cinema, powiększenia okna odtwarzacza, włączenia powtarzania filmu, powiększania fragmentu filmu. Jest również wyświetlany procentowo stan załadowania filmu a po prawej stronie ikonki do serwisów "socjalnych".
Oprócz tego, w lewym górnym rogu (obok loga YouTube) widzimy przełącznik, pozwalający zmienić tło strony na czarne ("wyłączyć światła").
Regulacja głośność za pomocą kółka myszki działa od razu-w ustawieniach możemy jeszcze dodatkowo zmienić kolor paska głośności, zmienić wyświetlanie poziomu głośności z paska na tekst lub wyłączyć ten pasek całkowicie.

Tryb Cinema polega na powiększeniu ekranu odtwarzacza oraz przyciemnieniu tła. Prócz tego w ustawieniach jest możliwość automatycznego przechodzenia w tryb kinowy przy starcie odtwarzania filmu.
Z dodatkowych opcji możemy zablokować reklamy (Block Ads), włączyć/wyłączyć autoodtwarzanie i autopowtarzanie oraz włączyć/wyłączyć przyciski socjalne i kontrolki odtwarzacza.
Ciekawa jest też opcja zoom (niedostępna w Firefox'ie). Po kliknięciu ikonki lupy za pomocą kółka myszki możemy przybliżać/oddalać wybrany fragment filmu.
Podsumowując: w pełni konfigurowalne rozszerzenie pozwalające dodać kilka interesujących opcji do standardowego odtwarzacza YouTube.
Rozszerzenie dla Google Chrome do pobrania tutaj.
Dodatek dla Mozilla Firefox do pobrania tutaj.--